Piątek, 23 lutego 2024

english deutsch italian
Godło Polskinazwa KCEKlogo szkoły

Parafia NSJ >

To jest nieaktualna wersja strony. Aby zobaczyć aktualne informacje, przejdź na kcek.pl

Zajęcia dodatkowe dla dzieci i młodzieży

Parafia NSJ w Śremie mając kilkuletnie doświadczenie prowadzenia zajęć dodatkowych oraz widząc duże zainteresowanie dzieci i młodzieży przygotowała cały wachlarz zajęć dodatkowych. Ufamy, że wpłynie to bardzo owocnie i pozytywnie na rozwój dzieci i młodzieży. Opłata za zajęcia dodatkowe wynosi 220 złotych. Rozkłada się to następujący sposób:

 • 130 zł – jeden miesiąc nauki języka angielskiego (trzy godziny lekcyjne w każdym tygodniu nauki),
 • 90 zł – jeden miesiąc zajęć rozwijających zainteresowania (dwie godziny zegarowe w każdym tygodniu nauki), w przypadku wyboru basenu – wyższa kwota. Razem 20 godzin miesięcznie. W przypadku niektórych zajęć, opłata może ulec zmianie (patrz opis poszczególnych zajęć).

Zapisy na zajęcia dodatkowe odbywają się mailowo na nsjsrem@nsjsrem.pl (dla uczniów spoza Zespołu Szkół Katolickich w Śremie) poprzez wysłanie informacji o uczestniku zajęć: imię i nazwisko dziecka, klasa, rodzaj wybranych zajęć. Przed rozpoczęciem zajęć dziecko wraz z rodzicami będzie uczestniczyło w rozmowie rekrutacyjnej. Uczniowie ZSK w Śremie wybierają zajęcia w systemie i.kcek.

Zapłata za uczestnictwo dziecka Opiekuna w wybranych zajęciach następować będzie z góry, w terminie do 10 dnia każdego miesiąca, na rachunek bankowy Parafii NSJ w Śremie indywidualny przekazany przez Parafię Opiekunom.

Ustawowe dni wolne od zajęć dydaktycznych, ferie zimowe (2 tygodnie) - są nieodpłatne.

Opiekun jest zwolniony z płatności za zajęcia dodatkowe (przez okres choroby dziecka) w przypadku gdy niedyspozycja trwa powyżej dwóch tygodni.

Przedłużająca się nieobecność na zajęciach z przyczyn losowych rozpatrywana będzie indywidualnie.

Większość zajęć odbywa się w budynku Zespołu Szkół Katolickich im. św. Jana Pawła II w Śremie (ul. Staszica 1), jednakże niektóre odbywają się w budynku pływalni Śremskiego Sportu (ul. Staszica 1A) jak również w sali widowiskowej czy zewnętrznych boiskach sportowych.

Uwaga! Zajęcia dodatkowe są dodawane bezpośrednio przez prowadzących dlatego ich ostateczny harmonogram pojawi się dopiero przed uruchomieniem zapisów. Uczniowie liceum zapisują się tylko na zajęcia sportowe.

Oferta zajęć dodatkowych na rok szkolny 2020/2021 dla uczniów szkóły podstawowej

Badminton

Prowadzący:
mgr Eliasz Pawlak

Nauka przepisów i krótki rys historyczny tejże gry, Nauka trzymania rakietki, nauka serwu,  rodzaje serwu, liczba możliwych punktów w grze, gra pojedyńcza i podwójna. Rozwijanie koordynacji wzrokowo – ruchowej poprzez doskonalenie elementów techniczno – taktycznych gry. Rozgrywki miedzy klasowe i miedzyszkolne.

 

Basen

Prowadzący:
mgr Tomasz Niedziela

Nauka pływania dla najmłodszych z klas I-III.

Uczniowie chcący udoskonalić swoje umiejętności pływackie z zakresu poszczególnego stylu są mile widziani na zajęciach grupy zaawansowanej, gdzie oprócz treningu pływackiego będą mogli szlifować każdy styl pływacki w zależności od posiadanych umiejętności. Zajęcia te mają na celu wyrobienie kondycji i poprawę koordynacji ruchowej w wodzie. Program jest skierowany w szczególności dla uczniów szkoły podstawowej, którzy pragną podnieść poziom swoich umiejętności.

 

"Brudne" poniedziałki- sensoryczne masy plastyczne.

Prowadzący:
mgr Irmina Adamczak

Serdecznie zapraszam do wspólnej zabawy z masą plastyczną, która ćwiczy sprawność palców oraz całych dłoni. Masy plastyczne rowijają odpowiednie napięcie mięśniowe, rozbudzają inicjatywę i wyobraźnię dziecka, uczą samodzielnej zabawy.

Będzie wesoło, brudno i rozwijająco:)

Dodatkowo płatne: 50 zł na semestr.

 

Gimnastyka Artystyczna

Prowadzący:
mgr Dawid Adamiak

 • Nauka podstawowych form i ćwiczeń gimnastyczncyh,
 • Elementy gimnastyczne z wykorzystaniem różnych przedmiotów np. piłki, wstążki, obręczy oraz skakanki,
 • Ćwiczenie układów gimnastycznych w rytm muzyki,
 • Ćwiczenia wzmacniające ramiona, brzuch, nogi oraz kręgosłup,
 • W zależności od poziomu zaawansowania grupy odpowiednio dostosowane formy ćwiczeń gimnastycznych,
 • Raz w miesiącu możliwość odpłatnego treningu wraz z prowadzącym zajęcia w parku trampolin "Jump Space" w Śremie (dla grup zaawansowanych)

 

Gotuję, więc jestem – zajęcia kulinarne

Prowadzący:
mgr Agata Drymel

Gotowanie to sztuka.
Trzeba do tego serca i natchnienia, wtedy najlepiej wychodzi i najlepiej smakuje.

W końcu często mówimy „sztuka kulinarna”. Czy kucharza można nazwać artystą? Oczywiście, ponieważ poprzez gotowanie można wyrazić siebie. Celem zajęć będzie więc nie tylko przybliżenie młodzieży dań charakterystycznych dla odległych krajów i bliższe zetknięcie ich z kuchnią regionalną, ale także pokazanie im, że gotowanie podobnie jak malarstwo czy fotografia może być uznawane za sztukę.

Dodatkowa opłata na zakup produktów - 60 zł na semestr.

 

Grafomotoryka dla smyka

Prowadzący:
mgr Lidia Cwojdzińska

Chciałbyś być zadowolony ze swoich rysunków ?  i  Polubić pisanie ? 

Zapraszam na zajęcia usprawniające sprawność grafomotoryczną poprzez rozmaite działania tj. zabawy ruchowe usprawniające i rozluźniające mięśnie rąk i dłoni, zabawy konstrukcyjne, majsterkowanie oraz wytwory plastyczno – techniczne.

 

Cele:

 • Poprawienie sprawności manualnej
 • Rozwijanie motoryki dużej i małej oraz koordynacji wzrokowo-ruchowej
 • Doskonalenie orientacji przestrzennej i orientacji w schemacie własnego ciała
 • Korygowanie nieprawidłowych nawyków ruchowych: nieprawidłowe napięcie mięśniowe dłoni, nieprawidłowe trzymanie przyborów w ręce.
 • Stymulowanie ogólnego rozwoju 
 • Rozwijanie zainteresowań dziecka
 • Zapobieganie i pokonywanie trudności w nauce
 • Przyjazna, pełna akceptacji atmosfera sprzyjająca odprężeniu i lepszej koncentracji

 

Hola!- Język hiszpański dla najmłodszych

Prowadzący:
mgr Joanna Piasecka

Serdecznie zapraszam na zajęcia z języka hiszpańskiego klasy I- III szkoły podstawowej. Kurs skierowany jest do Dzieci, które dopiero zaczynają swoją hiszpańską przygodę. Nasze zajęcia to wesoła, pełna zabawy podróż, wypełniona nowymi słowami i wyrażeniami w języku hiszpańskim. 

Hasta luego :-)

 

Język angielski (7E)

Prowadzący:
mgr Małgorzata Dworczak

Zajęcia z języka angielskiego.

 

Język polski bez obaw – zajęcia polonistyczne dla siódmoklasistów

Prowadzący:
mgr Kinga Drymel-Rozmysłowska

Drogi Siódmoklasisto!

Choć do egzaminu ósmoklasisty przystąpisz dopiero za dwa lata, już teraz pragnę zaprosić Cię na zajęcia, które pomogą Ci uporządkować wiedzę pozyskaną na lekcjach języka polskiego.

Wyrusz ze mną do magicznego świata słów i liter, gdzie wyobraźnia staje się rzeczywistością – będziesz mógł w nim rozwinąć swoje zdolności polonistyczne w sposób nieszablonowy.

Te zajęcia nie będą zwykłymi lekcjami języka polskiego – będą fascynującą podróżą przez czas i przestrzeń literatury oraz zawiłe labirynty ortografii, interpunkcji, gramatyki i języka. Wspólnie będziemy eksplorować świat metafor, symboli i retoryki, ucząc się przy tym, jak budować piękne i sugestywne teksty.

Podczas zajęć pracować będziemy nad rozwinięciem umiejętności bezbłędnego pisania słów i zdań oraz nad wytworzeniem nawyku sprawdzania każdego stworzonego przez Ciebie tekstu. Postaram się również obudzić w Tobie świadomość tego, jak ważna jest dbałość o poprawność ortograficzną.

Przygotuję dla Ciebie cały szereg zadań, których wykonanie będzie wymagało nie tyle encyklopedycznej wiedzy, co kreatywności i otwartego umysłu. Zapoznam Cię również ze strategiami rozwiązywania zadań na egzaminie. Podczas zajęć będziesz miał możliwość zastosować wiedzę i umiejętności w praktyce.

Utrwalimy najważniejsze informacje na temat pisarzy, lektur obowiązkowych i epok. Nauczysz się poprawnie redagować krótkie i długie formy wypowiedzi oraz będziesz miał niezliczoną ilość okazji do tego, by zapytać o wszystko to, co Cię nurtuje lub czego nie zrozumiałeś na lekcjach.

Przygotowując zajęcia wykorzystam innowacyjne metody, które łączą tradycję z nowoczesnością, umożliwiając Ci tym samym odkrywanie piękna języka polskiego w sposób przystępny i pasjonujący.

 

Klub szachowy

Prowadzący:
mgr Mikołaj Stępczak

Szachy to najpopularniejsza gra na świecie. Stwarza nieograniczone możliwości wykazania inicjatywy, ćwiczy pamięć, uwagę, koncentrację, a przede wszystkim uczy logicznego myślenia. Szachy wyrabiają umiejętność panowania nad sobą, uczą wytrwałości, poczucie odpowiedzialności za własne decyzje i odwagę. Nauka gry w szachy wpływa na lepszy rozwój logicznego myślenia uczniów, przez to ułatwia rozumienie treści matematycznych.

Klub Szachowy to nie tylko nauka zasad gry i rywalizacja z przeciwnikiem. To społeczność, która wspólnie się motywuje, rozwija i świetnie bawi przy szachownicy! Zapraszam na spotkania Klubu!

 

KMO Odyseja Eksperymentów

Prowadzący:
mgr Grzegorz Pierzchalski

Zapraszamy na roczne spotkania klubowe KMO "Odyseja Eksperymentów" w Szkole Katolickiej. Staropolskie przysłowie mówi “czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał”. Pragniemy nieco zmodyfikować to przysłowie i pokazać co zrobić, aby Jaś się nie wystraszył, a Jan się nie obawiał. Chcieliśmy zachęcić do eksperymentów dzieci tak by nauka była przyjemna i pasjonująca. Metody prowadzenia zajęć, dobór tematów jest tak przemyślany, by zostały zaangażowane wszystkie zmysły, a dzieci aktywnie uczestniczyły w doświadczeniach. Doświadczenia są tak zaprezentowane, że każdy młody naukowiec wykonał i powtórzył je samemu w domu z wykorzystaniem poznanego prawa. Do tego nie trzeba mieć laboratorium, wystarczy miejsce w kuchni, produkty spożywcze, przybory szkolne.

 

 

Łamigłówki rozwijają mądre główki!

Prowadzący:
mgr Małgorzata Grzelczyk

Jeśli Państwa dziecko lubi zagadki logiczne, krzyżówki, rebusy, lubi bawić się cyframi, liczbami i kropkami itp.  To te zajęcia będą właśnie dla Niego.

Tutaj  będzie  mnóstwo ciekawych łamigłówek, zadań i logicznego myślenia! Weźmy  do ręki ołówek i zaprośmy do zabawy  nasze szare komórki. Szybko przekonamy się, że myślenie może być przygodą i zabawą – pasjonującą i kształcącą.  

Zapraszam na moje zajęcia!

 

 

Little Chef

Prowadzący:
mgr Agata Drymel

Zajęcia kulinarne mają na celu rozwinąć w dzieciach pasję gotowania, uczniowie nabędą praktyczne umiejętności kulinarne oraz poznają zasady prawidłowego odżywiania się. Dzieci nauczą się komponować zdrowe posiłki oraz łączyć odpowiednio smaki. Będą doskonalić umiejętności bezpiecznego posługiwania się sprzętem AGD, który ułatwia pracę w kuchni. Uczniowie zapoznają się z zasadami dotyczącymi serwowania potraw i estetyki na talerzu. Na zajęciach pojawią się potrawy z różnych stron świata, których smaki na pewno będą zaskakiwać. Zajęcia odbywają się co dwa tygodnie.

Dodatkowa opłata 60 zł na semestr na zakup produktów na zajęcia.

 

Mali odkrywcy

Prowadzący:
mgr Wiktoria Szczepaniak

„Mali odkrywcy”- zajęcia dodatkowe dla uczniów klas I - III. Na zajęciach będziemy odkrywali ciekawostki naszego świata, rzeczy nieznane i niesamowite, które dzieją się na co dzień wokół nas. Samodzielnie wykonując doświadczenia zamienimy się w małych chemików. Będziemy biologami badając i obserwując zmiany w otaczającej i zmieniającej się w porach roku przyrodzie.
Czy wiecie, że legenda głosi, iż kanapkę z masłem wymyślił Mikołaj Kopernik- poznacie tez tą i wiele innych legend.
Czy znacie Alberta Eisteina? Jeśli nie, nie martwcie się poznacie jego i wiele znanych postaci.
Jeden z obywateli Indii pobił rekord Guinessa w kategorii… najdłuższe włosy w uszach! Miały one aż 18 cm długości. - Może nam też uda się ustanowić nowy rekord w jakieś dziedzinie.
Na zajęciach będziemy rozwijać również umiejętności i zainteresowania muzyczne oraz plastyczne. To i wiele innych, nowych i ciekawych informacji będą wyjawiać Mali Odkrywcy.

Dopłata co miesiąc na potrzebne materiały - 5 zł.

 

Mały artysta

Prowadzący:
mgr Małgorzata Grzelczyk

                Serdecznie zapraszam do udziału w moich zajęciach, które umożliwią odreagowanie napięć, rozwiną  wyobraźnię i ukształtują   motorykę małą.  Uczestnicząc w nich,  dziecko odkryje własne możliwości twórcze,  będzie  pracowało z  radością, posługując  się różnorodnymi technikami i przyborami nie TYLKO  plastycznymi.

                Jeśli chcecie Państwo , aby  Wasze dzieci na dobre zachwyciły się  światem sztuki, musicie dać im ku temu sposobność.  Im wcześniej  zaczniemy tym lepiej! Swoboda, czerpanie radości z procesu tworzenia i wykorzystywanie różnych technik plastycznych, to sposób, aby zainteresować dziecko plastyką.

                Monotonia tj.  wykorzystywanie ciągle tych samych technik plastycznych, może zniechęcać do twórczego myślenia.   Dlatego   chcę pokazać  dzieciom, że sztuka to cała masa frajdy  a także pole do eksperymentów. Warto  zapoznać dzieci z innymi rodzajami materiałów i technik, gdyż pozwoli im to poszerzyć doświadczenia plastyczne i skłoni do samodzielnych poszukiwań.

                Podczas zajęć Małego Artysty, będziemy korzystać z różnych technik  i przyborów nie TYLKO  plastycznych,  które oprócz tego, że zachęcają do tworzenia, są najzwyczajniej  w świecie, pomysłami na dobrą zabawę i spędzenie czasu z dziećmi.

                Zajęcia  skierowane są nie tylko do uczniów uzdolnionych plastycznie. Chcę, aby moje zajęcia rozwijały wyobraźnię i umiejętności artystyczne  wszystkich dzieci  oraz dawały im  poczucie, że każde z nich jest twórcą i może odnieść sukces.

 

Mały inżynier

Prowadzący:
lic. Katarzyna Gehlich

Zajęcia "Mały Inżynier" mają na celu rozwijanie kreatywnego i analitycznego myślenia, umiejętności planowania a także polepszania umiejętności manualnych przy budowie robotów. Uczestnicy zajęć pracują w parach, każda para ma do dyspozycji zestaw LEGO® WEDO 2.0. Dodatkowo każdej parze udostępniony będzie komputer z zainstalowaną aplikacją, pozwalającą tworzyć programy dla zbudowanych robotów.

Skierowane są do uczniów I i II klasy Szkoły Podstawowej, którzy do tej pory nie brali udziału w tego typu zajęciach. 

Konstruuj - programuj - baw się!

 

Mały inżynier II

Prowadzący:
lic. Katarzyna Gehlich

Zajęcia dodatkowe „Mały inżynier II” mają na celu rozwijanie kreatywnego i analitycznego myślenia, umiejętności planowania a także polepszania umiejętności manualnych przy budowie robotów. Uczestnicy zajęć pracują w parach, każda para ma do dyspozycji zestaw LEGO® WEDO 2.0. Dodatkowo każdej parze udostępniony będzie komputer z zainstalowaną aplikacją, pozwalającą tworzyć programy dla zbudowanych robotów.

Zajęcia skierowane są do uczniów II i III klasy Szkoły Podstawowej, którzy już uczestniczyli w tego typu zajęciach i znają zestawy LEGO. 

Konstruuj - programuj - baw się!

 

Ninja Kids.

Prowadzący:
mgr Rafał Wachowiak

Zajęcia dla klas I-III obejmujące wszechstronny rozwój fizyczny prowadzone będą w formie toru przeszkód. Dominować będą zabawy kształtujące zwinność, gibkość, skoczność oraz siłę ramion i nóg. Dodatkowo ich walorem będą ćwiczenia kompensacyjne.

 

Piłka koszykowa

Prowadzący:
mgr Tomasz Niedziela

Piłka koszykowa wpływa na wszechstronny rozwój fizyczny dzieci i młodzieży, dlatego zasługuje na promowanie jej jako jeden z najbardziej efektywnych sportów. Podczas zajęć dzieci będą uczyły się rzucać, chwytać, uczestniczyć w grze uproszczonej oraz właściwej. Podczas zajęć dzieci poznają poprzez gry i zabawy podstawowe umiejętności koszykarskie oraz  kształtować będą niezbędne nawyki ruchowe. Zajęcia podzielone na grupy ze względu na wiek oraz umiejętności.

 

Piłka nożna

Prowadzący:
mgr Tomasz Niedziela

Piłka nożna jest grą zespołową, w której poszczególni gracze i zmiana sposobu działania jednego powoduje zmiany sposobów postępowania w grze pozostałych graczy i całej drużyny. Istotą gry w piłkę nożną jest ścisłe przestrzeganie jej reguł i zasad fair-play oraz założenie, iż działanie nasze, jak i przeciwnika, jest racjonalne. Gra jest więc sposobem rozwiązywania konfliktu przez odebranie jednej ze stron możliwości dowolnego wpływania na działanie drugiej. Podstawy piłki nożnej to technika na której głównie opieram naukę i zrozumienie istoty gry w piłkę nożną, dopiero dalszy etap i wyższy szczebel zaawansowania stanowi taktyka, która jest niezbędna w dalszym etapie szkolenia jako klucz do sukcesu drużyny w osiąganiu wspólnego celu.

 

Piłka ręczna/piłka siatkowa.

Prowadzący:
mgr Rafał Wachowiak

Zajęcia prowadzone bedą w celu nauki gry w wybranych grach zespołowych. Głównym celem zajęć jest gra i rywalizacja, tzn. aktywne spędzanie czasu wolnego.

 

Piłkarskie rewolucje

Prowadzący:
mgr Dawid Adamiak

Piłka nożna jest grą zespołową, w której poszczególni gracze i zmiana sposobu działania jednego powoduje zmiany sposobów postępowania w grze pozostałych graczy i całej drużyny. Istotą gry w piłkę nożną jest ścisłe przestrzeganie jej reguł i zasad fair-play oraz założenie, iż działanie nasze, jak i przeciwnika, jest racjonalne. Gra jest więc sposobem rozwiązywania konfliktu przez odebranie jednej ze stron możliwości dowolnego wpływania na działanie drugiej. Podstawy piłki nożnej to technika na której głównie opieram naukę i zrozumienie istoty gry w piłkę nożną, dopiero dalszy etap i wyższy szczebel zaawansowania stanowi taktyka, która jest niezbędna w dalszym etapie szkolenia jako klucz do sukcesu drużyny w osiąganiu wspólnego celu.

 

Pływanie dla malucha.

Prowadzący:
mgr Rafał Wachowiak

Nauka pływania dla dzieci oswojonych ze środowiskiem wodnym, które potrafią się samodzielnie przebierać. Dzieci będą się uczyć technik pływania na małym basenie Śremskiego Sportu. O godzinie 13.35 dzieci będą zabierane ze szkoły i przeprowadzane na basen, a po skończonych zajęciach należy je odebrać z basenu.

 

Pływanie - doskonalenie

Prowadzący:
mgr Dawid Adamiak
mgr Rafał Wachowiak

Doskonalenie technik pływackich od kraula na grzbiecie poprzez styl klasyczny i kraula na piersiach..

Uwaga: opłata za basen jest stała niezależnie od nieobecności dziecka (istnienie jedynie możliwość odrobienia basenu – szczegóły u prowadzącego lub w sekretariacie szkoły).

 

Pływanie - nauka i doskonalenie

Prowadzący:
mgr Rafał Wachowiak

Zajecia przeznaczone dla dzieci oswojonych ze srodowiskiem wodnym, umiejących zanurzać twarz w wodzie i potrafiących poruszać się swobodnie na nogach po dnie basenu.

Uwaga: opłata za basen jest stała niezależnie od nieobecności dziecka (istnienie jedynie możliwość odrobienia basenu w innym terminie).

 

Podstawy robotyki

Prowadzący:
lic. Katarzyna Gehlich
mgr Mikołaj Stępczak

Zajęcia dodatkowe „Podstawy robotyki” skierowane są do uczniów od IV do VIII klasy Szkoły Podstawowej.

Tworzenie robotów już samo w sobie jest fascynującą dziedziną. Jeżeli do tego dołożyć możliwość zaprogramowania własnego robota, dostajemy świetną zabawę, która jednocześnie uczy logicznego myślenia, przewidywania i kreatywności. Na zajęciach uczeń będzie miał okazję poznać LEGO® EDUCATION SPIKE PRIME oraz LEGO MINDSTORMS, najnowsze i najbardziej zaawansowane klocki edukacyjne LEGO®. Stworzy własne roboty, potrafiące dużo więcej, niż tylko poruszać się po linii prostej. Zaprogramuje je, by wykonywały określone przez niego czynności gdy np. napotkają przeszkodę. A może także zbuduje słonia, chodzącego, trąbiącego i potrafiącego podnosić przedmioty trąbą. To już zależy tylko od wyobraźni!

Konstruuj – programuj – baw się!

 

Przystanek sztuka-reaktywacja

Prowadzący:
mgr Katarzyna Stachowska-Mendyka

Zajęcia, na które zapraszam uczniów polegać będą na szeroko rozumianym rozwoju artystycznym. 

Proponowane zajęcia:

 • -kolaż
 • -malowanie na jedwabiu
 • -formowanie w glinie i szkliwienie
 • -praca na kole garncarskim
 • -tworzenie biżuterii
 • -malowanie akrylem.itp. 

"Przystanek sztuka" będzie zajęciami, na których uczniowie mogą też sami zaproponować swoje pomysły. 

Ze względu na koszty zakupu materiałów, będą dodatkowo płatne- 10 zł na miesiąc. Spotkania będą się odbywać co dwa tygodnie 2 godziny. Serdecznie zapraszam

 

Rolki/łyżwy

Prowadzący:
mgr Mikołaj Stępczak

Lubisz jaździć na rolkach? A może stawiasz dopiero pierwsze kroki na ośmiu kołach? Zapraszam na zajęcia, na których nauczysz się szybko i bezpiecznie jeździć. Zaczniemy od prawidłowego zapięcia buta i postawy ciała, skutecznego odbicia i hamowania, a potem zacznie się prawdziwa zabawa: przekładanka, jazda tyłem, na dwóch kołach, slalomy, rampy, pumptrack, skoki i wiele więcej :) 

Wymagania: rolki/łyżwy, kask, odpowiedni strój

Zajęcia będą odbywały się w Parku Śremskich Odlewników oraz na lodowisku Śremski Sport. Dodatkowy koszt lodowiska zostanie podany w późniejszym terminie. 

 

 

 

Rzuć kostką! Gry planszowe i nie tylko

Prowadzący:
mgr Kinga Drymel-Rozmysłowska

Z czym kojarzą Ci się gry planszowe?

Są one, rzecz jasna, doskonałym sposobem na nudę. Pozwalają nam również spędzić wspaniałe chwile z ludźmi, z którymi w obecnych czasach zdarza nam się go spędzać… nieco za mało.

Ale to przecież nie wszystko! Gry planszowe, osadzane często fabularnie w konkretnym czasie i przestrzeni, wprowadzają nas w niezwykłe światy, które, dzięki nieograniczonej wyobraźni i zdolności do kreatywnego myślenia, możemy penetrować wzdłuż i wszerz.

Planszówki pomagają nam również pobudzić szare komórki. W jaki sposób? Rozwijają bowiem zdolność do logicznego myślenia – uczą nas niezwykle cennej umiejętności analizy i syntezy faktów, zmuszają do kombinowania, bycia wnikliwym i poszukiwania najlepszych rozwiązań. 

Udało mi się udowodnić, że warto w chwilach wolnych od nauki i obowiązków sięgać po gry planszowe? Jeżeli tak, to zapraszam Cię na zajęcia, które będę prowadzić od września. Czeka Cię wiele niezwykle ciekawych i emocjonujących rozgrywek, podczas których nabędziesz nowych umiejętności i będziesz się bawił tak dobrze, że – gwarantuję – stracisz poczucie czasu.

Jako uczestnik opisywanych zajęć pozalekcyjnych będziesz miał okazję zagrać zarówno w te planszówki, które cieszą się popularnością od lat i w ekspresowym tempie znikają z półek sklepowych, jak i w te, o których być może jeszcze nie słyszałeś.

Więc… kto pierwszy rzuca kostką?

 

Strzelectwo sportowe do tarczy z karabinu pneumatycznego

Prowadzący:
mgr Rafał Wachowiak

 

Szermierka

Prowadzący:
mgr Magdalena Mośkowiak

Zajęcia przewidują zapoznaniem ze sportem jakim jest szermierka. Zapoznanie z podstawowymi zasadami szermierki, uproszczone walki szermiercze ze sprzętem przystosowanym do wieku uczestników.

Podczas zajęć prowadzone będą:

 • ćwiczeia ogólnorozwojowe
 • gry izabawy ruchowe
 • ćwiczenia pracy nóg
 • działania z bronią z trenerem, na tarczach i ze współćwiczącym

Zajęcia proawdzi instruktor szermierki.

 

Taniec

Prowadzący:
- Agnieszka Chałupka

„Gdzie ludzie wspólnie tańczą,

tam sami wychowują się i kształcą”

B. Wosien

 

Zapraszam serdecznie na wspaniałą, taneczną przygodę. Na zajęciach będziemy bawić się tańcem, ale również będą momenty bardzo poważne, w chwilach, gdy będziemy wyrażać siebie. Poznamy podstawy baletu, tańca ludowego i współczesnego. Nie zabraknie też niezbędnego w życiu poloneza i walca, a na każdej lekcji będziemy nadawać naszym ciałom giętkości i gibkości, ćwicząc szpagaty, mostki i gwiazdy. Ale „o tańcu nie da się pisać (…) taniec trzeba tańczyć”, więc… do zobaczenia na zajęciach!

 

Tenis

Prowadzący:
mgr Michał Barański

Zajęcia grupowe dla dzieci klas 1-3 szkoły podstawowej w oparciu o programu TENIS 10 . Optymalna a zarazem maksymalna liczna dzieci na zajęciach to 10 osób. Zajęcia raz lub dwa razy w tygodniu po 60 min. Zapewniamy sprzęt do nauki.

Zajęcia grupowe dla dzieci klas 4-8 szkoły podstawowej. Optymalna a zarazem maksymalna liczna dzieci na zajęciach to 12 osób. Nauczanie tenisa w grupach dla starszych dzieci i młodzieży z wykorzystaniem nowoczesnych zasad i standardów treningu. Nauczanie tenisa przez grę. Tenis z muzyką tzw. kardiotenis. Zapewniamy sprzęt do nauki.

Zajęcia prowadzi licencjomowany trener PZT.

Więcej informacji w pliku do pobrania poniżej.

 

Tenis stołowy

Prowadzący:
mgr Eliasz Pawlak

Tenis stołowy (znany jako ping-pong) – gra, w której uczestniczą 2 (gra pojedyncza – singel) lub 4 osoby (gra podwójna – debel). Współczesny tenis stołowy jest bardzo szybką grą, wymagającą od zawodników niezwykle energicznych ruchów i reakcji.
Zajęcia te będa polegały w głównej mierze na grze, w której uczniowie postarają sie opanować płynne odbicia forhend-bekhend oraz nadanie rotacji piłeczce podczas zagrywki.

Zapraszam na zajęcia!

 

Warsztaty ceramiczne

Prowadzący:
mgr Paulina Tromska

Głównym celem zajęć ceramicznych jest rozwijanie postaw twórczych, wyobraźni oraz ciekawości poznawania świata przez realizację własnych pomysłów w pracy z gliną. Dzieci będą miały okazję poznać podstawowe techniki modelowania (z płata, wałeczków, modelowanie w bryle itp.) oraz będą zachęcane do znalezienia własnych sposobów wykonywania zaprojektowanych prac. Poznają cały proces technologii ceramiki - od lepienia, zdobienia, szkliwienia i wypalenia w piecu ceramicznym. Wszystkie wykonane prace stają się własnością dzieci (a wiele z nich staje się unikatowymi prezentami dla bliskich) :)

Pracownia zapewnia wszystkie potrzebne materiały i narzędzia. Cyklicznie w porozumieniu z dziećmi dokonuję zakupu form do wyciskania kształtów, granulatu szklanego oraz szkliw, starając się dobrać kolory, na których dzieciom zależy. 

Miesięczna dodatkowa opłata za zajęcia wynosi 10 zł.

 

Warsztaty szycia

Prowadzący:
Anna Chrzanowska

Warsztaty szycia są organizowane dla dzieci i młodzieży, które chcą nauczyć się szyć. Program zawiera podstawowe informacje z zakresu krawiectwa. Jest to pierwszy krok do poznania budowy i technik szycia na maszynie. Na warsztatach tych wykonacie maskotki, torby, poduszki i inne fantastyczne kolorowe rzeczy. Przed rozpoczęciem szycia omówię budowę maszyny do szycia oraz wybrane terminologie stosowane w krawiectwie. Będziecie mogli poznać zasady wykroju, kompozycji i kreatywnej zabawy kolorem i tkaniną. Warsztaty to dobra okazja aby rozwinąć swoje umiejętności manualne.
Zapewniamy wszystkie materiały i maszyny do szycia oraz wesołą atmosferę :)

 

W krainie muzyki

Prowadzący:
mgr Monika Knyspel

Muzyka jest bardzo ważnym elementem w życiu naszych pociech, gdyż wpływa nie tylko na ich samopoczucie, ale również na rozwój intelektualny. Kontakt z muzyką uczy koncentracji i bardzo dobrze działa na pamięć.

Zapraszam dzieci z klas I-III, które lubią śpiewać i chętnie uczestniczą w muzycznych pląsach. Podczas zajęć nauczymy się wielu piosenek, połączymy to z tańcem i ruchem, wykorzystamy bum bum rurki, dzwonki chromatyczne, dzwonki naciskane i inne instrumenty, a także rozpoczniemy naukę gry na flażolecie. Za pomocą przyjaznego instrumentu Musiconu będziemy tworzyć własną muzykę, zakodujemy swoje utwory muzyczne, dzięki czemu rozwijać się będą kompetencje matematyczne i informatyczne.

Osoby, które zapiszą się na zajęcia będą zobowiązane do zakupu flażoletu (zamawia prowadząca zajęcia, cena 30zł).

 

Z polskim za pan brat! Kompleksowe przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego

Prowadzący:
mgr Kinga Drymel-Rozmysłowska

Ahoj, Ósmoklasisto!

Przed Tobą niezwykły rok, który z pewnością wypełni wiele wspaniałych chwil, niezwykłych wspomnień, a także większych i mniejszych sukcesów. Pojawią się również momenty zwątpienia czy zniechęcenia – są one nieuniknione. Droga do egzaminu, którą masz pokonać w ciągu najbliższych miesięcy, może Cię przerażać – to normalne! Chciałabym pomóc Ci ją przejść i sprawić, byś na egzamin z języka polskiego udał się przepełniony optymizmem i pewnością siebie.

Podczas zajęć, które pragnę dla Ciebie zorganizować, chciałabym pomóc Ci znaleźć odpowiedzi na pytania, które być może dręczą Cię już od dłuższego czasu. Wspólnie zastanowimy się nad tym, jak:

- mądrze wykorzystać przedegzaminacyjny czas i nie zwariować;

- obronić się przed wirusami językowymi, które zapewne nie raz próbowały wedrzeć się do Twoich wypracowań;

- pokonać stres przedegzaminacyjny i jak być dla siebie dobrym.

Ponadto przedstawię Ci nowy, bardzo precyzyjny, prosty plan na rozprawkę, opowiadanie twórcze i inne, dłuższe i krótsze formy wypowiedzi.

Chciałabym sprawić, że zafascynujesz się literaturą i nauczysz myśleć logicznie. Dokonam wszelkich starań, by pomóc Ci w zdobyciu umiejętności precyzowania myśli, abyś pisał z lekkością i by Twój język werbalizował wszystko to, co pomyśli głowa.

Przygotuję dla Ciebie cały szereg zadań, których wykonanie będzie wymagało nie tyle encyklopedycznej wiedzy, co kreatywności i otwartego umysłu. Zapoznam Cię również ze strategiami rozwiązywania zadań na egzaminie. Podczas zajęć będziesz miał możliwość zastosować wiedzę i umiejętności w praktyce

Gotowy? Ruszamy?

 

 

Wsparcie i współpraca